Pár triků jak si vybrat doménu.

Velmi důležité je, aby byla stručná

Krátké slovo i lidé lépe zapamatují. Je třeba zapřemýšlet nad slovem, který vystihuje vaše webové stránky. Nebojte se ani zvláštních názvů. Budou originální a zákazníci si je zapamatují, nemusí vždy obsahovat klíčové slovo.

Vyhněte se velmi složitým názvům

Název složený z několika slov bez pomlčky je vážně nevhodný. Lidem se nechce vypisovat a jednoduše udělají překlep a vaše stránky nenajde.

Koncovka

Dnes si můžete vybrat z množství koncovek, které vám můžou pomoct při pochopení účelu vašeho webu. Díky vhodné koncovce můžete i zkrátit název domény.

Pro každého jednoduché napsat

Dbejte, aby se vám v názvu neobjevovali složití cizí slova, protože s tím mají někteří lidé problém to správně napsat. Problém může být i při použití čísel. Doporučujeme zakoupit i písmennou variantu a tu nechat přesměrovat.

I výslovnost je důležitá

Lidé často zapomínají, že žijí v Česku. Rádi používají cizí názvy a lidé to pak neumí vyslovit a ani si nepamatují název. Pokud je váš web určený pro českou populaci, tak volte český název a úplně nejlepší slovo, které je bez diakritiky.

Odlišný název

Chytře vymyšlený název vás odliší a lidé si váz budou pamatovat. První si musíte říct na koho chcete cílit, o jaké publikum máte zájem. Doménu samozřejmě můžete později změnit, ale zhoršíte si tím pozici ve vyhledávačích. Důležité je si taky ověřit jakou doménu má vaše konkurence, jestli nemá podobnou, protože to by nebylo dobré.

Klíčová slova v doméně

Dříve se hodně dbalo na to, aby klíčová slova byla i v doméně, ale dnes už to není tak nutné, protože roboti jim přikládají čím dál menší význam. Důležitější je zapamatovatelnost vaší domény,